Opona LETNIA FULDA L225/45 R17 SPORTCONTROL 2 91Y FP

317,25 

Czas wysyłki 1-2 dni robocze

Na stanie

Kategorie: , ,
Loading...

Opis

Fulda SportControl 2 – sportowa jazda w każdych warunkach

Fulda SportControl 2 to opona letnia UHP (Ultra High Performance) przeznaczona do sportowych samochodów osobowych i pojazdów o podwyższonych parametrach mocy. Pozwala cieszyć się krótszą drogą hamowania na suchych nawierzchniach i doskonałą kontrolą na mokrym podłożu, ograniczając przy tym zużycie paliwa.

Specjalnie opracowana struktura bieżnika zapewnia równomierny rozkład nacisku, co optymalizuje powierzchnię kontaktową opony z drogą. Większy obszar stykowy to lepsza przyczepność i krótsza droga hamowania na suchych nawierzchniach.

Rowkowanie bieżnika opony, wykonane w technologii „Multiple AquaFlow”, wspomaga wydajne odprowadzanie wody z obszaru powierzchni kontaktowej, minimalizując ryzyko wystąpienia poślizgu hydrodynamicznego. Mieszanka gumy bieżnika z dodatkiem krzemionki zwiększa przyczepność w deszczowych warunkach, wspierając dynamikę jazdy.

Szerokie i usztywnione barki opony zmniejszają odkształcenia bieżnika, gwarantując tym samym zwiększoną precyzję prowadzenia oraz stabilność toru jazdy na zakrętach.

Lekka aerodynamiczna konstrukcja i specjalnie dobrana mieszanka pomaga ograniczać straty energii, poprawiając tym samym efektywność paliwową opony. Dodatkowo zoptymalizowany kontakt z podłożem zapobiega nierównomiernemu zużywaniu się bieżnika, wydłużając jego żywotność oraz czas użytkowania.

Etykieta unijna opon SportControl 2 225/45 R17 czyli ocena hamowania, hałasu i spalania

Etykieta UE zawiera najważniejsze informacje o parametrach bezpieczeństwa, komfortu i ekonomiki jazdy. Wprowadzony w 2012 roku system oznaczeń pozwala z łatwością porównać opony pod względem generowanego podczas pracy hałasu, oporów toczenia oraz przyczepności na mokrej nawierzchni. Zobacz jak prezentują się oceny opon Fulda SportControl 2 225/45R17 91Y na etykiecie unijnej.

Spalanie paliwa – ocena C

Etykieta unijna na oponach informuje między innymi o poziomie oporów toczenia, które mają wpływ na zużycie paliwa przez samochód, a w efekcie emisję spalin. Im mniejsze opory, tym auto powinno palić mniej – nawet 0,25 litra na 100 km. W ramach pomiaru oporów toczenia możliwe jest przyznanie klas od A (najlepsza) do G (najgorsza). Taka skala widnieje na etykietach, ale warto wiedzieć, że ocena D nie jest stosowana – jest to tak zwana klasa pusta dla lepszego rozgraniczenia modeli lepszych i gorszych w tej kategorii. Taką samą ocenę – „C” na etykiecie unijnej w kategorii „spalanie paliwa” uzyskało jeszcze 277 innych produktów spełniających kryteria – opony letnie (sezon), 17 cali (średnica) oraz średnia (klasa).

Hamowanie na mokrym – ocena B

Etykieta unijna informuje między innymi o poziomie przyczepności opon na mokrej nawierzchni. Parametr ten jest oceniany w pomiarze drogi hamowania i siły tarcia opon w wyżej wspomnianych warunkach. Za przyczepność na mokrej nawierzchni dany model może otrzymać klasy od A do G. Warto jednak wiedzieć, że klasa D nie jest używana dla lepszego rozgraniczenia opon o lepszych i gorszych parametrach, a modele z klasą G są po prostu niebezpieczne i nie dopuszcza się ich do sprzedaży. Identyczną notę – „B” na etykiecie unijnej w kategorii „przyczepność na mokrej nawierzchni” uzyskało jeszcze 7 innych produktów spełniających wytyczne – opony SportControl 2 (model) oraz 17 cali (średnica).

Hałas na zewnątrz – 70 dB

Hałas na zewnątrz auta to jeden z parametrów określanych na etykietach unijnych dołączanych do opony. Wyrażany jest w decybelach i przedstawiany graficznie w formie od jednej do trzech fal, gdzie jedna fala oznacza najcichsze opony. Wszystkie modele dopuszczone do sprzedaży muszą spełniać normy, dlatego opony, którym przypisano trzy fale, także mieszczą się w tym zakresie. Warto zwrócić uwagę na ten parametr, ponieważ im cichszy model opony, tym bardziej jest on przyjazny dla środowiska naturalnego. Wynik „70 dB” na etykiecie unijnej w kategorii „hałas zewnętrzny” uzyskał jeszcze 1 produkt spełniający kryteria – opony Fulda (producent), letnie (sezon) oraz 225/45 R17 (rozmiar).

Informacje dodatkowe

Waga8,85 kg
Stan

Nowy

Typ opony

Sezon

Marka

Model

SPORT CONTROL 2

Średnica opony

R17

Szerokość opony

225

Profil opony

45

Indeks prędkości

Y-300KMH

Indeks nośności

91

Opór toczenia

C

Hałas zewnętrzny

2

Poziom hałasu

Klasa

MIDDLE

Liczba opon w ofercie

1 szt.

Kod producenta

577476

EAN

4038526036025

Homologacja UE

Promocje w MobiAuto