Kleber Quadraxer 3 225/45R17 94 V Całoroczna

437,00 

Czas wysyłki 1-2 dni robocze

Na stanie

Loading...

Opis

SPECYFIKACJA PRODUKTU

sezon: całoroczne

typ pojazdu: osobowe

producent: Kleber

model / rozmiar: 225/45 R17

klasa opon: Medium – klasa średnia (wysoka jakość)

indeks ładowności: 94 – max 670 kg

indeks prędkości: V – max 240 km/h

informacje dodatkowe: XL FR

gwarancja: 10 lat od daty zakupu

produkcja: Europejskie – grupa Michelin

rok produkcji: 2022

klasa energetyczna: C

klasa przyczepności: B

poziom hałasu: 69

klasa hałasu: 2

Koncern Kleber na sezon letni 2022, przedstawia nową całoroczną oponę QUADRAXER 3, która została stworzona z myślą o kierowcach ceniących swój komfort oraz oczekujących pewności prowadzenia niezależnie od warunków na drodze. Całoroczna opona pozwala ograniczyć koszty i czas związane z sezonową wymianą ogumienia, a jednocześnie zapewnia bezpieczeństwo w czasie jazdy niezależnie od pogody panującej o danej porze roku.

Kleber Quadraxer 3 oferuje kierowcom kluczowe osiągi przy zachowaniu rozsądnej ceny:

Zwiększone bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni potwierdzone kategorią B według europejskiego systemu oceny, co udało się zaledwie kilku modelom opon wielosezonowych. Droga hamowania została skrócona o 1,6 m, a ryzyko aquaplaningu zmniejszone dzięki kierunkowej rzeźbie bieżnika o układzie V i kanałom rynnowym Toboggan, które ułatwiają odprowadzanie wody.

Zwiększone bezpieczeństwo na suchej nawierzchni z drogą hamowania krótszą o 3,5 m w porównaniu do poprzedniczki dzięki zastosowaniu lameli Flexing Points optymalizujących powierzchnię styku opony z nawierzchnią.

Zwiększone bezpieczeństwo na śniegu dzięki zmienionemu ukierunkowaniu lameli, co zapewnia skuteczne ruszanie z miejsca i hamowanie na zaśnieżonych nawierzchniach. Osiągi te potwierdza oznaczenie 3PMSF (płatek śniegu wpisany w górę o 3 szczytach).

Zwiększone o około 9 miesięcy przebiegi w porównaniu do opon konkurencyjnych (dane fabryczne).

Kleber Quadraxer 3 to odpowiedź na potrzeby kierowców reprezentujących coraz większą grupę konsumentów, którzy co roku decydują się na zakup około 53 milionów opon ze średniej półki. Ponadto popularność ogumienia całorocznego systematycznie rośnie w Europie i w 2014 r. osiągnęła poziom 10 milionów sprzedanych egzemplarzy. Dla porównania w 2012 r. była to mniej niż połowa tego wyniku.

Marce Kleber należącej do koncernu Michelin, zaufali już tacy producenci motoryzacyjni jak Citroën czy Peugeot, którzy zdecydowali się na montowanie opon producenta w ramach oryginalnego wyposażenia w kilku swoich modelach

Klasa efektywności paliwowej

Im mniejszy opór, jaki opona stawia podczas toczenia się, tym większa oszczędność paliwa. Samochód na oponach o klasie efektywności paliwowej A pali do 7,5% mniej od oznaczonego literą G.

 

Klasa przyczepności na mokrej nawierzchni

Ocenie poddawana jest droga hamowania z 80 km/h na mokrej nawierzchni. Samochód osobowy z oporami F w tej klasie zatrzyma się o 18 m dalej od auta na oponach o klasie przyczepności A.

 

Hałas

Na oznaczeniu pokazane są trzy fale. Im mniejsza ich liczba jest w kolorze czarnym, tym ciszej opona się toczy. Obok fal podana jest również zmierzona wartość zewnętrznego hałasu toczenia w decybelach.

Informacje dodatkowe

Stan

Nowy

Marka

Liczba opon w ofercie

1 szt.

Model

Quadraxer 3

Kod producenta

447717

Szerokość opony

225 mm

Profil opony

45

Średnica opony

17"

EAN

3528704477173

Kod EPREL

1154198

Indeks prędkości

V do 240 km/h

Indeks nośności

94 – 670 kg

Poziom hałasu zewnętrznego

A

Hałas zewnętrzny

69

Sygnatura

Promocje w MobiAuto